Trzynasta odsłona Łódzkiego Święta Światła: Light.Move.Festival 2023

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną, trzynastą już edycję znanego i uwielbianego przez łodzian oraz gości z innych regionów święta światła, Light.Move.Festival. Tegoroczne wydarzenie zaplanowano na dni od 29 września do 1 października, które będzie przebiegało pod inspirującym motywem „Szukając szczęścia”.

Light.Move.Festival z roku na rok przyciąga tłumy zwiedzających, za sprawą swojej unikalnej formuły. W tym roku również nie zabraknie charakterystycznych dla festiwalu elementów. Liczne animacje, projekcje świetlne, oryginalne instalacje i spektakularne pokazy na fasadach budynków wzbogacą łódzki krajobraz. Ale to nie wszystko, bowiem organizatorzy przygotowali też koncerty i wystawy. Warto podkreślić, że tegoroczna edycja festiwalu ma szczególne znaczenie, jako że wpisuje się w obchody 600-lecia istnienia miasta Łodzi.

Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna festiwalu i reprezentantka Fundacji Lux Pro Monumentis – organizatora wydarzenia, podkreśla unikalny charakter tej edycji. Z okazji 600-lecia Łodzi oraz 200-lecia ulicy Piotrkowskiej, animacje i mappingi będą prezentowane na sześciu budynkach w ciągu ulicy, konkretnie na Piotrkowskiej 53, 71, 90, 99, 147 i 149. Wyróżniającym elementem będzie również instalacja składająca się z 600 łódek, które symbolicznie popłyną ulicą Piotrkowską. Dodatkowo, organizatorzy zadbały o efektowne oświetlenie zieleni miejskiej – drzew rosnących przy ulicy Piotrkowskiej oraz parków Moniuszki i Sienkiewicza.