Odrodzenie historycznej kamienicy w sercu Łodzi

Prace renowacyjne związane z odnawianiem historycznego budynku mieszkalnego przy ulicy Kilińskiego 36 w centralnej części Łodzi dobiegają końca. Ten zabytkowy budynek ma być przekształcony w przestrzeń mieszkalną, lokale usługowe oraz Centrum Interwencji Kryzysowej. Jest przewidywane, że proces rewaloryzacji budynku zostanie zakończony jeszcze przed końcem tego roku. Całkowity koszt remontu wyniesie ponad 13 milionów złotych.

Prace renowacyjne obejmują całość struktury budynku, począwszy od fundamentów po dach. W ramach prac jest planowana wymiana wszystkich instalacji technicznych, jak również podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej. Co więcej, kamienica zostanie wyposażona w windę, poprawiającą komfort użytkowania dla jej mieszkańców.

Obecnie wykonawca koncentruje się na pracach wewnętrznych. Budowa nowej konstrukcji dachu oraz prace związane z naprawą stropów są już w toku. Możemy również zauważyć pracowników zajmujących się tworzeniem nowych nadproży i przejść drzwiowych. W najbliższym czasie przewidziane są dalsze prace tynkarskie i murarskie. Dodatkowo, planowane jest wdrożenie pionów kanalizacji oraz poziomów wodociągów i innych instalacji przed przystąpieniem do montażu posadzek – wyjaśnia Olga Kasyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.