Trwający proces rekrutacji na Politechnice Łódzkiej: statystyki i konkurencje

Znana także jako „Polibuda”, Politechnika Łódzka jest obecnie w trakcie rekrutacji na nadchodzący rok akademicki. Uczelnia przedstawiła wstępne dane statystyczne dotyczące tegorocznej rekrutacji, które pokazują dostępność miejsc oraz popularność poszczególnych kierunków.

Ilość dostępnych miejsc na studiach stacjonarnych na 55 oferowanych kierunkach wynosi 3774. Z kolei studia niestacjonarne obejmują 8 kierunków, zapewniając tym samym łącznie 345 miejsc dla przyszłych studentów. Wskaźniki te pozwalają zauważyć, gdzie panuje największa konkurencja wśród kandydatów.

Rekrutacja na rok akademicki 2023/24 dobiega końca na Politechnice Łódzkiej. Deadline na przesyłanie zgłoszeń upływa 10 lipca o północy, a więc czas na podjęcie decyzji jest coraz krótszy. Na podstawie wstępnych danych rekrutacyjnych możemy przewidzieć, na które kierunki będzie najciężej się dostać.

Kierunki związane z informatyką oraz zarządzaniem, zwłaszcza te prowadzone w języku angielskim, cieszą się szczególną popularnością wśród kandydatów. Są one wybierane najczęściej, co z pewnością wpłynie na poziom konkurencji i wymagań selekcyjnych.