Triumfy i osiągnięcia łódzkiej młodzieży sportowej: Atomówki Łódź zdobywają srebrny medal!

W światowym sporcie, polskie talenty nigdy nie przestają zaskakiwać. Prezentujemy tu najnowsze osiągnięcia młodzieżowej drużyny rugby Atomówki Łódź, która znów udowadnia, że Polska młodzież sportowa ma wiele do zaoferowania. W rozgrywkach Rugby7, które są kluczowym elementem mistrzostw Polski, drużyna Atomówki Łódź zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. To oznacza, że wywalczyły srebrny medal – powtarzając swoje osiągnięcie z poprzedniego sezonu.

W ostatnim turnieju, który miał miejsce w Lublinie, Atomówki uplasowały się na trzeciej pozycji. Te mistrzostwa składały się z sześciu turniejów, które odbywały się w różnych miastach Polski i brało w nich udział siedem drużyn. Mimo to, drużyna Atomówek była blisko złotego medalu – jak zauważył ich trener, Zbigniew Grądys. Jednak przegrany mecz półfinałowy z Amazonkami Budowlani Lublin dał gospodyniami złoty medal.

Co więcej, Atomówki pokazały znaczną poprawę i rozwój w ciągu całego sezonu – co z pewnością przyczyniło się do ich sukcesu. Natalia Czapnik, druga trenerka drużyny, podzieliła się także ważną informacją – od 14 czerwca drużyna przenosi swoje treningi na nowe boisko przy Karpackiej 61 w Łodzi. Dzięki uprzejmości MOSiR Łódź, Atomówki będą tam trenować na stałe. Pierwsze treningi rozpoczną się we współpracy z drużyną z Litwy – od piątku o godzinie 18:00, a zakończą niedzielnym sparingiem o 10:00, do którego także zaproszono drużynę KS Budowlane Łódź.