Tramwajowa katastrofa w Łodzi: Dziewięć osób rannych, cztery przewiezione do szpitala

Komunikacja miejska w Łodzi doznała poważnych zakłóceń po kraksie dwóch tramwajów na alei Piłsudskiego. Z informacji przekazanych przez mł. bryg. Jędrzeja Pawlaka, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, wynika, że dziewięć osób doznało obrażeń w wyniku zdarzenia. Cztery z nich musiały zostać przewiezione do szpitali.

Do tej pory nie jest jasne, co było przyczyną tego nieszczęśliwego zdarzenia. Jak przekazał Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, śledztwo w tej sprawie jest nadal w toku. Na podstawie relacji świadków wiadomo jednak, że tramwaj linii numer 10, zmierzający w stronę Widzewa, uderzył w stojący tramwaj z linii numer 18 na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Kilińskiego.

Wypadek wywołał duże utrudnienia dla użytkowników lokalnego transportu publicznego. Musiały zostać wprowadzone objazdy dla tramwajów linii 6, 10, 12, 14 i 18 jadących od strony dworca Łódź Kaliska i ulicy Zachodniej, które teraz zawracają na przystanku Piotrkowska Centrum. Linie tramwajowe 8, 10, 14 jadące od strony Widzewa i Przybyszewskiego zmieniły kierunek na Radiostację. Natomiast tramwaje linii 12 i 18 ze Stoków zostały skierowane do dworca Fabrycznego.

W celu minimalizowania niedogodności dla pasażerów, uruchomiono dodatkową autobusową komunikację zastępczą. Na miejscu wypadku przez cały czas obecne były służby ratunkowe, w tym policja, pięć jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz trzy karetki pogotowia.