Świąteczne dekoracje rozświetlą Piotrkowską w Łodzi 1 grudnia

Zarówno główna arteria Łodzi, jak i boczne uliczki, już przyozdobione są świątecznymi światłami. Na latarniach przy deptaku w Łodzi można zauważyć świąteczne girlandy i bombki ledowe. Te efektowne dekoracje, które dodają uroku miastu, zostały już zawieszone na trasie od alei Piłsudskiego aż do placu Wolności. Dodatkowo, miejsca przeznaczone do robienia zdjęć staną się atrakcją dla mieszkańców i gości miasta. Niemniej istotnym elementem dekoracji jest choinka, która stanęła w pasażu Schillera, na widok której nie sposób zapomnieć o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Według informacji przekazanych przez miejskie władze, ostatnie elementy świątecznej oprawy będą instalowane jeszcze w tym tygodniu.

Dekoracje, które można obecnie podziwiać na Piotrkowskiej, to te same, które cieszyły oczy mieszkańców i turystów rok temu. Kompozycja świateł w kolorach czerwonym, zielonym, białym i złotym tworzy niesamowitą atmosferę. Jednym z głównych punktów programu dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych nieco starszych, będzie karuzela świetlna. Można będzie również usiąść w starodawnym samochodzie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

1 grudnia o godzinie 19:00 Piotrkowska zaświeci pełnym blaskiem świątecznych dekoracji. Właśnie wtedy zostaną zapalone wszystkie światełka na choinkach i girlandach. Tego samego dnia na Pietrynie, w pobliżu pasażu Schillera, rozpocznie działalność jarmark bożonarodzeniowy. Stoiska będą pełne świątecznych akcesoriów i prezentów, a także przekąsek na zimne dni. Jarmark będzie czynny aż do 23 grudnia.