Strategia walki z dziurami na łódzkich drogach w okresie zimowym

Wraz z nadejściem nowego roku i powrotem niskich temperatur, wielu kierowców musi przygotować się na pojawienie się nowych dziur na ulicach Łodzi. Zarząd Dróg i Transportu w mieście już ogłosił listę arterii, które będą wymagały interwencji drogowców. Pierwsze działania naprawcze już za nami – gdzie jeszcze można spodziewać się prac?

Mimo pogodnych i stosunkowo ciepłych pierwszych godzin nowego roku, przewiduje się kolejny spadek temperatury oraz intensywne mrozy.

Co to oznacza dla kierowców poruszających się po łódzkich drogach? Niestety, powrót lub nawet pojawienie się nowych dziur na drogach praktycznie w całym mieście. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi ogłosił już start akcji „Dziura”.

W grudniu Zarząd Dróg i Transportu zakończył serię częściowych remontów, które były realizowane na dużą skalę w ciągu minionego roku. Obecnie, ze względu na niestabilne warunki atmosferyczne, wstrzymano pracę nad wycinaniem i układaniem nowych odcinków z masy bitumicznej. Zmieniono strategię na zabezpieczanie ubytków poprzez wypełnianie ich asfaltem lanym.