Sezon jesienno-zimowy Laryngolog

Rozpoczyna się jesień, a wraz z nią sezon na anginy, przewlekłe katary i zapalenia uszu. Trudno uniknąć przeziębień, gdy wiatr przeszywa do szpiku kości, a wszyscy wokół kichają i kaszlą. Jak sobie poradzić z bolesną infekcją gardła? Gdzie szukać pomocy, gdy dziecko płacze z powodu bolącego ucha? Rozwiązaniem jest niepubliczna poradnia medyczna z gabinetem doświadczonego laryngologa.

Nie lekceważ jesiennych infekcji

Jesień kojarzy się zwykle z babim latem i kolorowymi drzewami. To też pora mglistych poranków, chłodnych wieczorów i silnych wiatrów. Przy takiej pogodzie wirusy krążą w powietrzu, łatwo więc złapać przeziębienie czy zapalenie gardła. Wiele osób lekceważy jesienne infekcje. Bierze leki dostępne bez recepty albo czeka, aż organizm sam zwalczy stan zapalny. Ten sposób sprawdza się w przypadku osób młodych i zdrowych. Gorzej jest w sytuacji ludzi z przewlekłymi chorobami albo w podeszłym wieku. Jesienne infekcje dokuczają też małym dzieciom i osobom pracującym na zewnątrz. Nieleczone przeziębienia przechodzą w infekcje bakteryjne z gorączką, zapaleniem zatok czy dolnych dróg oddechowych. Lekarz rodzinny rozpoczyna leczenie lub kieruje na wizytę do laryngologa.

Jakie choroby leczy laryngolog?

Laryngolog leczy schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych, spowodowane wirusami i bakteriami. Przykłady chorób, których leczenie najlepiej powierzyć specjaliście laryngologowi, to:

  • zapalenie gardła i angina ropna;
  • przerośnięte migdałki;
  • zapalenie zatok;
  • zapalenie krtani, tchawicy i oskrzeli;
  • zapalenie uszu i ucha środkowego;
  • niedosłuch;
  • nieżytowe zapalenie trąbki słuchowej;
  • przewlekły katar;
  • Zespół Sjogrena, czyli zapalenie gruczołów łzowych;
  • choroba Meniere’a, czyli zaburzenia równowagi, wywołane dysfunkcją błędnika.

Boli Cię ucho i gardło? Jak najszybciej rozpocznij leczenie

Wiele osób trafia do laryngologa dopiero wtedy, gdy mają zaawansowane i przewlekłe infekcje, którym towarzyszy silny ból gardła i głowy, trudności w przełykaniu, duszności, osłabienie i wysoka gorączka. To rezultat zlekceważenia pierwszych objawów infekcji, a często też niewłaściwego leczenia przez lekarzy pierwszej pomocy. Kolejna istotna sprawa, to długie kolejki na wizyty w państwowych przychodniach specjalistycznych. Jeśli musisz czekać kilka dni czy tygodni na wizytę refundowaną to na pewno przez ten czas choroba rozwinie się, a objawy będą jeszcze bardziej dokuczliwe. Taka sytuacja jest niedopuszczalna, a najbardziej cierpią małe dzieci, u których infekcje rozwijają się błyskawicznie, a ból jest trudny do zniesienia. Wiedzą o tym wszyscy rodzice, których pociechy miały kiedykolwiek zapalenie ucha. Co możesz zrobić, aby ulżyć w cierpieniu sobie czy bliskiej osobie oraz jak najszybciej skutecznie wyleczyć chorobę?

Skorzystaj z usług niepublicznej przychodni medycznej

W dużych miastach, taki jak Łódź, czas oczekiwania na wizytę refundowaną jest długi. Czy warto czekać w cierpieniu i wydłużać czas do rozpoczęcia leczenia? Oczywiście, że nie. Rozwiązaniem jest wizyta prywatna w niepublicznej przychodni. Laryngolog w Łodzi przyjmuje pacjentów z różnymi chorobami. Wizytę w niepublicznej poradni zarezerwujesz z dnia na dzień, w dogodnej dla siebie porze, bo takie placówki czynne są zwykle do wieczora. Zaletą jest też dostęp do nowoczesnej diagnostyki i sposobów leczenia.

Oferta prywatnych poradni obejmuje oczywiście nie tylko wizyty u laryngologa, ale również u innych trudno dostępnych specjalistów, takich jak nefrolog, gastrolog czy urolog. Warto też rozważyć zakup abonamentu na wizyty w poradniach niepublicznych, bo to wygoda i oszczędność, zwłaszcza w rodzinach, gdzie są osoby z przewlekłymi chorobami.