Przygotowania do Light Move Festiwal 2023 w pełni. Uwaga na zmiany w ruchu ulicznym!

Planując drogę przez Łódź od 29 września do 1 października 2023 roku, warto zdać sobie sprawę z pewnych zmian w organizacji ruchu drogowego. Wszystko za sprawą Light Move Festiwal, który w tym czasie opanuje niektóre części miasta. W związku z tym wydarzeniem, niezbędne stało się wprowadzenie tymczasowych ograniczeń w ruchu na kilku ulicach.

Począwszy od piątku, kierowcy powinni spodziewać się zamknięcia takich arterii jak Wschodnia, Kilińskiego czy Piramowicza. Dodatkowo, na skrzyżowaniu ulicy POW z Jaracza również trzeba liczyć się z zakazem przejazdu. Inna trudność czeka tych, którzy będą próbowali dostać się do centrum miasta ulicą Traugutta – ta trasa prowadząca w kierunku dworca Łódź-Fabryczna będzie niedostępna.

Na szczęście dla tych, którzy mają zamiar dotrzeć do ulicy Kilińskiego, istnieje możliwość objazdu przez Szwaczków i Prządek – ulicę prostopadłą do Kilińskiego.

Jednocześnie warto zauważyć, że na czas festiwalu mogą wystąpić zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Planując podróż po Łodzi, warto więc uwzględnić te zmienne.