Brak miejsc na szkolenia redukujące punkty karne w łódzkich ośrodkach jazdy

Uzyskanie miejsca na szkoleniu mającym na celu obniżenie liczby punktów karnych za naruszenie regulaminu ruchu drogowego w ośrodkach jazdy na terenie regionu jest praktycznie niemożliwe. We wrześniu i październiku nie ma już dostępnych miejsc na szkolenia obniżające ilość punktów, które są realizowane w ośrodkach wojewódzkich takich jak Łódź, Sieradz, Skierniewice czy Piotrków.

Za szkolenie mające na celu obniżkę punktów karnych za przestępstwa w ruchu drogowym, prowadzone przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, należy zapłacić kwotę 1000 złotych. Opłata musi być uregulowana cztery dni przed rozpoczęciem kursu. Maksymalna liczba uczestników tego dodatkowego szkolenia to 15 kierowców. Uczestnictwo w szkoleniu pozwala zredukować liczbę zdobytych punktów karnych przez kierowcę o sześć.

W regionie łódzkim jest ogromne zainteresowanie szkoleniami, które pozwalają obniżyć liczbę punktów karnych. W wrześniu, łódzki WORD organizuje jeszcze cztery takie kursy, które mają minimalną długość ośmiu godzin. Podczas tych szkoleń prowadzone są teoretyczne lekcje odnośnie zasad i przepisów ruchu drogowego, omawiane są również przyczyny zdarzeń drogowych oraz ich konsekwencje prawne i społeczne. Wykłady obejmują również temat psychologicznych aspektów prowadzenia pojazdu. Następnie każdy uczestnik ma szansę wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach z awaryjnego hamowania.