Przełom września przyniesie burze i spadek temperatur

Wrzesień, który charakteryzował się niezwykłą falą upałów, dobiega końca, a jego ostatnie dni przynoszą zmiany w pogodzie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) postanowił poinformować mieszkańców o nadchodzących gwałtownych zjawiskach atmosferycznych. Przewiduje się, że noc ze środy na czwartek przyniesie burze i silne wiatry, które przetoczą się przez nasz region. Natomiast dzień czwartkowy, choć już mniej napięty pod kątem burzowego niepokoju, będzie obfitował w opady deszczu.

Zgodnie z prognozą meteorologów, temperatura w nocy ze środy na czwartek ma wynieść 14 stopni Celsjusza. Istnieje także możliwość wystąpienia lokalnych mgieł, które mogą ograniczyć widoczność do 200 m.

IMGW wydał również alerty dla wschodniej i centralnej części naszego kraju. W tych rejonach można spodziewać się nie tylko burz, ale także gradobicia.

Następny dzień, czwartek, na terenie Łódzkiego przyniesie nieco niższe temperatury – termometry mają pokazać wartości oscylujące w granicach 19-20 stopni Celsjusza.

W całej Polsce czwartek przyniesie ochłodzenie. Jak informuje synoptyk IMGW, Michał Folwarski, będziemy mogli spodziewać się temperatur w przedziale od 19 do 22 stopni Celsjusza. Jedynie na Podhalu oraz w rejonach Wybrzeża będzie trochę chłodniej – około 16 stopni Celsjusza.