Przebudowa ulicy Pomorskiej dobiega końca: Dwukierunkowy ruch przy skrzyżowaniu z Arniki już przywrócony

Właśnie zakończono układanie mas bitumicznych na odcinku remontowanej ulicy Pomorskiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Arniki. Dzięki temu, możliwe stało się przywrócenie na tym odcinku dwukierunkowego ruchu dla pojazdów zmierzających do swoich celów. Obecnie, inwestycja wkracza w fazę budowy oświetlenia ulicznego oraz rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w pobliżu ulicy Henrykowskiej. Dodatkowo, od poniedziałku 8 stycznia, rozpocznie się prace nad budową kanału technologicznego.

Przebudowa ulic Pomorskiej i Mileszki to kluczowe zadanie dla wschodniej części Łodzi. Jego wykonanie ma za zadanie odciążyć przepełnioną ruchem ulicę Brzezińską. Dotychczas, głównym celem prac było zbudowanie kanału deszczowego oraz trzech podziemnych zbiorników mających za zadanie gromadzić nadmiar wody deszczowej. Na przecięciu ulic Pomorska/Mileszki oraz Pomorska/Arniki powstają także dwa zbiorniki retencyjne, które mają za zadanie magazynować nadmiar wody po intensywnych opadach deszczu.

Koszt tej inwestycji, która jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, przekroczy 70 milionów złotych. Wykonawca zapewnia jednak, że zakończenie prac nastąpi zgodnie z planem, w grudniu 2024 roku.