Protest rolników w Łodzi: Plany blokady alei Piłsudskiego w dniu 26 kwietnia

Pojawiają się informacje, że rolnicy z okolic Łodzi ponownie zamierzają wyrazić swoje niezadowolenie na drogach stolicy regionu. Określony czas ich protestu to nadchodzący piątek, 26 kwietnia, podczas którego planują sparaliżować ruch na alei Piłsudskiego, począwszy od budynku Urzędu Marszałkowskiego aż do dzielnicy Widzew.

Grupa rolników z Łódzkiego sygnalizuje następne akcje protestacyjne, które przewidują utrudnienia na drogach tego miasta. Do chwili obecnej mieliśmy okazję dostrzec ich na ulicach prowadzących do centrum miasta – Aleksandrowskiej, Strykowskiej oraz Brzezińskiej. Aktualnie jednak, postanowili przenieść swoją działalność bezpośrednio do serca Łodzi.

Zapowiedziana na 26 kwietnia demonstracja rolników ma miejsce na ulicach Łodzi. Zgodnie z ich zapowiedziami, jednym z głównych celów będzie blokada kluczowych punktów w centrum miasta. Strajk będzie miał miejsce w pobliżu Urzędu Marszałkowskiego, co jest bezpośrednim powodem do zaplanowania blokady na alei Piłsudskiego.

Decyzja o organizacji strajku przez rolników przed Urzędem Marszałkowskim została podjęta w ostatnich dniach kadencji marszałka Grzegorza Schreibera. Na ten moment nie ma jeszcze informacji na temat ewentualnego spotkania z nim oraz jego postawy wobec zamiarów protestujących. Wiadomo jednak, że rolnicy planują przyciągnąć uwagę mieszkańców Łodzi do swoich postulatów – przez rozdawanie ulotek i blokowanie jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta – od budynku Urzędu Marszałkowskiego aż do ulicy Przędzalnianej.