Próba kradzieży na placu budowy stacji Łódź Kaliska zakończyła się aresztowaniem niedoszłego sprawcy

Stacja kolejowa Łódź Kaliska od długiego czasu jest terenem jednej wielkiej inwestycji budowlanej, ale nie przestraszyło to złodziei, którzy opracowali plan na kradzież. Niestety dla nich, ich perfekcyjny plan spełzł na niczym. Zamiast odjechać z miejscem zdarzenia z pełnymi sakwami łupu, czekało na nich aresztowanie.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK w Łodzi prowadzący nocne działania przeciwdziałające kradzieżom, ujęli dwójkę złodziei na terenie stacji kolejowej Łódź Kaliska. Zanim zdążyli zbiec, zostali złapani podczas próby kradzieży akcesoriów torowych ze składowiska należącego do PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione elementy – podkładki żebrowe do szyn o łącznej masie około 300 kilogramów – relacjonuje inspektor Piotr Żłobicki, reprezentujący Zespół Prasowy Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei.

32-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta zostali zatrzymani na miejscu przestępstwa. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że młodsza z ujętych osób była poszukiwana przez policję w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Odzyskane podczas interwencji elementy torowe zostały zwrócone prawowitemu właścicielowi – dodaje inspektor Żłobicki.

IV Komisariat Policji w Łodzi zajmuje się wyjaśnieniem sprawy zatrzymanej kobiety.