Porwanie trzech mężczyzn z Łęczycy

13 kwietnia w godzinach wieczornych do policjantów dotarło zgłoszenie o możliwym uprowadzeniu mężczyzny z Łęczycy. Naoczny świadek, zgłaszając całą sytuację, opisał, że dwie osoby siłą wyprowadziły mężczyznę z budynku, a następnie wepchnęły go do pojazdu. Policjantom udało się zlokalizować pojazd, którym mieli poruszać się sprawcy. W trakcie zatrzymania okazało się, że w środku pojazdu znajduje się jeszcze dwóch, uprowadzonych mężczyzn. Żaden z trzech, uprowadzonych mężczyzn nie doznał obrażeń i nie wymagał pomocy lekarskiej.

Porwali, bo chcieli odzyskać dług.

Ze wstępnych ustaleń policji jak i zeznań samych oskarżonych wynika, że Ci postanowili porwać trzech mężczyzn celem odzyskania długu. Poszkodowani to kolejno 33, 36 oraz 57-letni mężczyźni będący mieszkańcami powiatu łęczyckiego.

Sprawcy zostali zatrzymani.

Sprawcami okazali się być 26 oraz 38-letni mężczyźni. Starszy sprawca, a jednocześnie kierujący pojazdem z przetrzymywanymi mężczyznami, był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał aż 1,2 promila. 38-latkowi, ze względu na kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, postawiony został dodatkowy zarzut, został on również tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Wszyscy sprawcy usłyszeli zarzuty uprowadzenia, za co grozi kara do 5 lat więzienia.