Polska drużyna rugby otrzymuje nowego trenera

Reprezentacja Polski w rugby mężczyzn zyskała nowy skład trenerski. Z ogłoszonego konkursu, na który wpłynęło aż 46 zgłoszeń, komisja wyłoniła pięć najbardziej obiecujących aplikacji. Po serii rozmów decyzję o obsadzeniu stanowiska głównego trenera podjął zarząd Polskiego Związku Rugby. Nową parę trenerską tworzą Kamil Bobryk, były gracz reprezentacji Polski, oraz Tomasz Stępień, który do niedawna był asystentem Janusza Urbanowicza w kobiecej kadrze narodowej – informuje Kajetan Cyganik z Biura Prasowego Polskiego Związku Rugby.

Kamil Bobryk swoje siły mierzył na boiskach Budowlanych Łódź w latach 2006-2011, przerwane jedynie przez okresy gry we francuskich klubach Saint-Étienne, Épernay, CS Vienne i RC Saint-Jeannais. Również Tomasz Stępień przez wiele lat bronił barw Budowlanych Łódź.

O miejsce głównego trenera walczyło wielu kandydatów. Po trzyletnim okresie współpracy z Christianem Hitt, Polski Związek Rugby rozpoczął poszukiwania nowej osoby na tym stanowisku. Konkurs cieszył się znacznym zainteresowaniem, o czym świadczyło 46 zgłoszeń. Jednak już na wstępnym etapie selekcji część kandydatów została odrzucona z powodu niespełniania wymagań. Po przeprowadzeniu rozmów z wybranymi kandydatami, komisja konkursowa przystąpiła do szczegółowego procesu rekrutacyjnego z pięcioma finalistami.