Podróż w nieznane zakątki Łodzi z przewodnikiem "I Ty zostaniesz lodzermanschem"

Mimo, że Łódź jest miastem dobrze znanym, nadal posiada wiele miejsc, które przez wielu ludzi są jeszcze nieodkryte. Inspirujący przewodnik o nazwie „I Ty zostaniesz lodzermanschem”, opatrzony obfitymi ilustracjami, zachęca do zwiedzenia najwybitniejszych atrakcji miasta i jego ukrytych skarbów. Twórcami tej pozycji są Krzysztof Olkusz oraz Maciej Klimczak, którzy dedykowali swoje dzieło zarówno młodszym, jak i starszym pokoleniom.

Niezwykła wartość tej publikacji została doceniona w branży turystycznej podczas 16. edycji Nagrody Magellana, która nagradza najbardziej prestiżowe wydawnictwa turystyczne za profesjonalizm i atrakcyjność dla czytelnika.

Przewodnik ten umożliwia czytelnikowi wrażenia, jakby rzeczywiście spacerował ulicami Łodzi w towarzystwie miejscowych przewodników turystycznych, słuchając ich ciekawych anegdot i opowieści. Wśród przedstawionych atrakcji znajdują się takie miejsca jak EC1, Piotrkowska czy Manufaktura, które są typowo turystycznymi punktami zainteresowania.

Jednak przewodnik ten nie ogranicza się jedynie do prezentowania najpopularniejszych atrakcji Łodzi. Twórcy pragną również zwrócić uwagę na mniej znane miejsca miasta, takie jak Julianów, Grembach, Stary Widzew czy Zdrowie, które również mają wiele do zaoferowania i są często pomijane przez turystów i mieszkańców Łodzi. Ten aspekt publikacji ma na celu pokazać pełen obraz miasta i zachęcić do odkrywania jego różnorodności.