Początek Letniego Festiwalu Filmowego "TME Polówka" w Łodzi z produkcjami "Barbie" i "Joker"

Pierwszymi filmami, które zainaugurują Letni Festiwal Filmowy „TME Polówka” w Parku na Zdrowiu w Łodzi, będą kinowe hity „Barbie” i „Joker”. W ramach tegorocznej edycji festiwalu, zaplanowano aż 170 pokazów filmowych w 30 różnorodnych miejscach miasta, takich jak parki, skwery czy charakterystyczne łódzkie podwórka.

Tegoroczny festiwal stanowi już 17. odsłonę tej popularnej wśród łodzian imprezy filmowej. Umożliwia ona mieszkańcom uczestniczenie w wieczornych seansach rozlokowanych w całym mieście – zarówno w parkach, dziedzińcach, skwerach, jak i na dachach budynków, urokliwych podwórkach czy nad brzegiem wody. Rozpoczęcie festiwalu „TME Polówka” przewidziane jest na 25 czerwca, a zakończenie zaplanowane jest na koniec września.

Wojciech Wojtysiak z Fundacji Inicjatyw Kulturalnych „Plaster”, organizator festiwalu, zapowiedział program pełen różnorodności filmowej. Widzowie będą mogli zobaczyć zarówno niszowe produkcje arthouse, jak i najnowsze polskie filmy oraz hollywoodzkie superprodukcje. Co więcej, każda sekcja filmowa będzie miała swój unikalny motyw przewodni. Do najciekawszych nowości w programie należą sekcje „Wesele u Andrzeja” i „Wesele na Julianowie”, prezentujące filmy poruszające temat najważniejszego dnia w życiu – ślubu.

Przez całe wakacje, organizatorzy planują wyświetlić łącznie 170 filmów w 30 różnych lokalizacjach. Projekcje odbędą się również w miejscowościach takich jak Chojny, Lublinek, Smulsk, czy Andrzejów, które do tej pory nie były uwzględniane w programie festiwalu. Wśród miejsc projekcji filmowych na mapie festiwalu znalazły się m.in. parki takie jak Park na Zdrowiu, Julianowski, Smulski, Widzewska Górka, a także kompleksy EC1, Fuzji, Monopolis i Muzeum Kinematografii.