Otwarcie sezonu kąpielowego na łódzkich plażach

W drugiej połowie czerwca planowane jest rozpoczęcie sezonu kąpielowego na kąpieliskach w okolicach Łodzi. Niektóre atrakcje nad wodą mogą już być dostępne, ale zalecane jest, aby poczekać z pływaniem do czasu pojawienia się ratowników na miejscu.

Chociaż w samej Łodzi sezon kąpielowy został oficjalnie otwarty 1 czerwca, czyli w najwcześniejszym możliwym terminie zgodnym z przepisami, to jednak na pozostałe kąpieliska w regionie przyjdzie nam jeszcze kilka dni poczekać.

Najbardziej zbliżonym terminem otwarcia sezonu kąpielowego w okolicy Łodzi jest czwartek, 15 czerwca, gdy ruszy kąpielisko Lewityn w Pabianicach. Kolejne plaże planują rozpocząć działalność w weekend, a konkretnie to w sobotę, 17 czerwca: kąpielisko na Zalewie Mrożyczka w Głownie oraz na Malince w Zgierzu.

Na zgierskim kąpielisku Malinka przygotowano się do sezonu i wprowadzono kilka nowości. Na terenie plaży zamontowano kontenery szatniowe oraz utwardzono drogę prowadzącą do boiska. Dodatkowo, w najbliższym czasie planowane jest ustawienie dmuchanego parku wodnego dla dzieci oraz dokupienie sprzętu wodnego do użytku pływającego.

– W najbliższym czasie planujemy montaż dmuchanego parku wodnego dla dzieci. Będziemy też uzupełniać pływający sprzęt wodny – mówi Renata Karolewska, rzeczniczka prasowa zgierskiego urzędu.