Opiekun słoni poszukiwany

Orientarium Zoo Łódź poszukuje pracowników na stanowisko opiekuna słoni. Praca ta jest bardzo wymagająca i ciężka. Dlatego poszukiwani są kandydaci, którzy są fizycznie sprawni oraz wytrzymali na stres. Osoby zainteresowane tym stanowiskiem powinny mieć świadomość, że praca ze słoniami to ciągłe niespodzianki i wymaga zachowania ostrożności. Nie zapominajmy, że są to dzikie zwierzęta.

Jakie są obowiązku?

Główne obowiązki opiekunów słoni to nie tylko opieka nad zwierzętami. Taka opieka to także dbanie o wybieg Aleksandra, Taru i Kyana – bo takie imiona mają podopieczni. Wymagane jest szykowanie jedzenia, codzienne karmienie i kąpiele słoni. Jedno zwierzę może zjeść ponad 100 kg pokarmu w ciągu dnia. Po zjedzeniu tyle jedzenia musi także wydalić. Codziennie po jednym słoniu należy posprzątać nawet 100 kg odchodów.

Kto jest mieszkańcem łódzkiego ogrodu zoologicznego?

W Łódzkim ogrodzie zoologicznym mieszkają już trzy słonie indyjskie. Wkrótce dołączy do nich kolejny osobnik, który zostanie sprowadzony prosto z ogrodu w Płocku. Obecnie w zoo panuje harmonijna atmosfera, a najstarszy samiec, Aleksander, pełni rolę przywódcy. Pomaga młodszym samcom przystosować się do życia w stadzie. Warto wiedzieć, że Orientarium Zoo Łódź posiada największy wybieg dla słoni w Europie. Goście mogą codziennie obserwować kąpiele tych niezwykłych zwierząt. Ktoś chętny do takiej pracy?