Nowe przystanki na skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodnią będą gotowe 6 maja

W ramach gruntownej modernizacji ulicy Legionów w Łodzi, na skrzyżowaniu z ulicą Zachodnią powstają zupełnie nowe przystanki komunikacji miejskiej. Te będą dostępne dla pasażerów od poniedziałku, 6 maja, co jest terminem zaraz po weekendzie majowym. Co więcej, od tego samego dnia planowane są zmiany w trasach pojazdów, które obsługuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi.

Dokonano wydłużenia peronów przystanków dla obu kierunków jazdy, dzięki czemu będzie możliwe jednoczesne zatrzymanie dwóch tramwajów. To poskutkuje znacznym zwiększeniem przepustowości. Obecnie na nowo wybudowanych przystankach trwają ostatnie prace porządkowe oraz końcowe prace wykończeniowe.

Całość inwestycji względem przebudowy ul. Legionów obejmuje stworzenie około 1,5 kilometra nowych dróg. Zarówno ulice Legionów jak i Cmentarna mają stać się drogami o uspokojonym ruchu. W ich otoczeniu pojawiły się nowe nasadzenia drzew i krzewów, a także inne rośliny, które są podtrzymywane przez automatyczny system nawadniania. Dodatkowo, na terenach przyległych do tych ulic pojawiły się nowe meble miejskie, kosze na śmieci, ławki, oświetlenie oraz miejsca do parkowania.

Wyróżniającym elementem tej inwestycji jest powstający skwer na skrzyżowaniu z ulicą Legionów, który będzie wyposażony w obniżone krawężniki i nową nawierzchnię. Znajdzie się tam również zdrój uliczny. W ramach przebudowy obu ulic dokonano modernizacji infrastruktury takiej jak wodociągi, kanalizacja, sieć gazowa i energetyczna oraz sieci telekomunikacyjne. Szacowana wartość całego przedsięwzięcia to niemalże 120 milionów złotych.