Modernizacja nawierzchni drogowej na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Próchnika w Łodzi

Od wczesnych godzin porannych w czwartek, 2 maja rozpoczęły się prace drogowe na skrzyżowaniu dwóch łódzkich arterii, ulic Zachodniej i Próchnika. Głównym celem prac jest remont nawierzchni – konkretnie chodzi o demontaż istniejącej kostki brukowej, zlokalizowanej na wysokości przejścia dla pieszych. W związku z powyższym, przejście to zostało czasowo zamknięte dla użytkowników, a kierowcom narzucono zakaz skrętu w ulicę Próchnika.

Ekipy drogowców zakasały rękawy i rozpoczęły działania na skrzyżowaniu, szczególnie w obszarze przejścia dla pieszych. Tymczasowe zamknięcie tej części drogi wymaga od pieszych korzystania z najbliższego przejścia znajdującego się po przeciwnej stronie skrzyżowania Zachodniej lub, dla tych zmierzających w kierunku placu Wolności, korzystania z przejścia przy ulicy Piotrkowskiej.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pieszym jak i kierowcom, zamontowano znaki „zakaz ruchu pieszych” po obu stronach zamkniętego przejścia. Kierowcy muszą z kolei pamiętać o zakazie skrętu w ulicę Próchnika, prowadzącą w stronę Rewolucji 1905 roku. Osoby chcące dostać się do rejonu ulic Kilińskiego i Rewolucji 1905 r., mogą skorzystać z alternatywnych tras: od strony ulicy Gdańskiej przez Próchnika lub od strony Zachodniej poprzez ulice Ogrodową, Północną i następnie Kilińskiego.