Nowe pociągi w Łodzi

Dobra wiadomość dla podróżujących pociągami – będzie więcej pociągów o podwyższonym standardzie obsługujących Łódź i dodatkowe przystanki na stacjach Łódź Kaliska i Łódź Żabienie. To oficjalne zmiany, które zaczęły obowiązywać już od dzisiaj

Więcej pociągów

Jak podają władze PKP Intercity, do 45 zwiększy się liczba pociągów obsługujących Łódź. To aż o pięć więcej pociągów niż w dotychczasowym rozkładzie jazdy. Co więcej, pojadą one w wyższym standardzie. Wiadomo już, że liczba połączeń IC z i do stolicy województwa łódzkiego zwiększy się z 31 do 38. Ale to nie jedyne zmiany. Nastąpią one również na innych trasach, takich jak: „Pobrzeże”, czyli relacji Łódź Fabryczna – Kołobrzeg – Łódź Fabryczna. Zmiany nastąpią również w „Zosia”, czyli relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia – Łódź Fabryczna.

Co dokładnie oznacza lepszy standard pociągów

Pociągi na tych trasach zostaną zestawione ze zmodernizowanych klimatyzowanych wagonów standardu IC. Z kolei pociągi dalekobieżne PKP Intercity od 11 grudnia będą się zatrzymywać poza stacjami Łódź Widzew, Łódź Chojny oraz Łódź Fabryczna także na stacjach Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec. Pociąg IC „Zefir” relacji Kraków Główny – Kołobrzeg – Kraków Główny zostanie skierowany przez Wieluń i Wieruszów, zamiast składu TLK „Pułaski”, co zapewni mieszkańcom tych miejscowości bezpośrednie połączenie nad morze. To nie jedyne zmiany, już od maja 2023 roku skład IC Kazimierz, kursujący do tej pory pomiędzy Łodzią a Krakowem. Pojedzie on w wydłużonej relacji i zapewni łodzianom dodatkowe połączenie z Bydgoszczą. Z kolei we wrześni 2023 pociąg IC „Wieniawski” relacji Poznań Główny – Lublin Główny zapewni bezpośrednie połączenie Łodzi z Radomiem.