Nadchodzące zmiany tras łódzkich autobusów związane z pracami drogowymi

Podróżującym miejską komunikacją publiczną w Łodzi na pewno nie umknęło, że czekają ich kolejne niedogodności. Te przeciwności wynikają tym razem z konieczności prowadzenia prac przy infrastrukturze drogowej.

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi na swoim portalu internetowym, trasy linii nr 55 i 77 ulegną zmianie. Autobusy te, jadące w stronę dworców Łódź Dąbrowa oraz Łódź Fabryczna, po odjeździe ze skrzyżowania ulic Radwańska i Wólczańska, będą poruszały się trasą przez Wólczańską, Kościuszki, Radwańską, a następnie wracały do swojego standardowego szlaku.

Inne modyfikacje czekają na pasażerów korzystających z linii 50A i B oraz 56. Ta zmiana będzie obowiązywać krócej – jedynie od 6 do 10 listopada. Powodem takiego stanu rzeczy jest remont przeprowadzany na ulicy Łódzkiej w Rzgowie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MPK Łódź, autobusy linii 50AB, poruszające się w kierunku pętli Tuszyńska-Rzgów, po dotarciu do skrzyżowania Czartoryskiego/Nasienna będą jechać drogą krajową nr 91 aż do ulicy Pabianickiej. Stamtąd wrócą na swoje zwykłe trasy. Zmiana dotyczy również linii 56, która kursując w stronę Centrum Handlowego Mandoria będzie jechać trasą przez DK 91 aż do ulicy Pabianickiej i dalej powróci na swój zwyczajowy szlak.