Miasto zyskało prawie 8 milionów złotych po zlicytowaniu dwóch posiadłości

Licytacja dwóch nieruchomości przyniosła miastu prawie 8 milionów złotych. Nie udało się jednak sprzedać największej dostępnej działki zlokalizowanej przy ulicy Dostawczej, która miała cenę wywoławczą wynoszącą 20 milionów złotych.

Nieruchomości, które zostały pomyślnie wylicytowane, są położone przy ulicach Jadzi Andrzejewskiej (bez numeru), Dostawczej 5, Dostawczej (bez numeru) i Lodowej (bez numeru). Pierwsza nieruchomość miała cenę startową na poziomie 1 170 000 zł netto, natomiast ostatecznie została sprzedana za kwotę 1,4 miliona złotych.

W przypadku drugiej nieruchomości, cena wywoławcza wynosiła 6 500 000 zł netto. Ta działka została sprzedana za kwotę 6 565 000 zł netto.

W sumie miasto zyskało z tych transakcji blisko 8 milionów złotych. Niewiadome jest jeszcze, co nowi właściciele mają zamiar postawić na zakupionych terenach. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, te działki są przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej.

Niestety, aukcja największej nieruchomości nie zakończyła się powodzeniem. Działka o powierzchni blisko 84 tysięcy metrów kwadratowych, znajdująca się również przy ulicy Dostawczej, była wystawiona za kwotę 20 milionów złotych, ale nie znalazła nabywcy.

Mimo wpłaconych wadiów, aukcja zakończyła się bez sukcesu.