Łódzka Kolej Aglomeracyjna: Skrócenie czasu podróży do Warszawy

W najbliższym czasie pasażerowie korzystający z usług Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) mają spodziewać się szybszych połączeń pomiędzy Łodzią a Warszawą. Zaczynając od 3 września, przewoźnik planuje obsłużyć trasę między tymi dwoma miastami w krótszym czasie. Konkretnie, pociągi „Sprinter” ŁKA mają pokonać dystans pomiędzy Łodzią a stolicą w nie więcej niż 66 minut, co oznacza istotne skrócenie czasu podróży w porównaniu do obecnych rozkładów, a także ofert konkurencyjnych przewoźników jak PKP Intercity czy Polregio.

Z połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Łódź – Warszawa można korzystać w każdą sobotę, niedzielę oraz w dni świąteczne. Wszystkie pociągi typu „Sprinter” ŁKA wyruszają ze stacji Łódź Fabryczna, natomiast stacje docelowe w Warszawie są różne – Gdańska, Główna czy Wschodnia – wynika to z prac modernizacyjnych prowadzonych na stacji Warszawa Zachodnia oraz całym Warszawskim Węźle Kolejowym.

Przewoźnik informuje, że już niedługo prace modernizacyjne na wspomnianych obiektach mają się zakończyć lub ich wpływ na ruch pociągów ma być minimalny. Dzięki temu, od 3 września pasażerowie będą mogli skorzystać z 9 par pociągów ŁKA Sprinter, które mają pokonać trasę do Warszawy w około 66 minut za opłatą 60 zł w obie strony. Jak informuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, będzie to najszybsze połączenie na tej trasie i serdecznie zachęcają do skorzystania z ich oferty.