Łódź Zarzew – kiedy ruszy budowa nowej stacji?

Mieszkańcy Zarzewa w Łodzi będą mieć dodatkową możliwość podróżowania koleją dzięki planowanej budowie nowego przystanku kolejowego Łódź Zarzew na linii Łódź Widzew – Łódź Chojny. Przetarg na zaprojektowanie i realizację projektu został ogłoszony przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zaplecze techniczne stacji

Stacja powstanie pod wiaduktami drogowo-tramwajowymi przy ul. Przybyszewskiego. Perony zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a połączenie z wiaduktem zostanie ułatwione przez schody i windy. W pobliżu stacji znajdzie się również parking i stojaki na rowery. Wewnątrz stacji zainstalowane zostaną wiaty, ławki, LED-owe oświetlenie oraz tablice informacyjne i gabloty z rozkładami jazdy.

Jakie są kolejne plany budowy stacji?

To nie koniec nowych inwestycji w stacje PKP. W 2024 roku rozpocznie się budowa nowych przystanków w formule „projektuj i wybuduj”. Planowany koszt prac to około 9 milionów złotych. Projekty sfinansowano z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. W 2023 roku, dzięki temu programowi rozpoczęto budowy przystanków Zgierz Rudniki i Jedlicze. Budowa przystanku w Tomaszówku już się zakończyła. Są już też ogłoszone postępowania przetargowe na budowę przystanków Izabelów i Stare Grudze, a w 2023 roku będą kolejne przetargi dotyczące budowy przystanków Żakowice Południowe, Zaosie i Głowno Północne.