Łódź rozpoczyna dwunastą edycję Budżetu Obywatelskiego z możliwością zgłaszania projektów

Rusza dwunasta odsłona Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Z dniem piątkowym, 10 maja, mieszkańcy Łodzi mają prawo przedstawiać swoje koncepcje projektów, które ich zdaniem przyczynią się do pozytywnych zmian w ich mieście.

Nie jest niespodzianką, że to właśnie obywatele Łodzi posiadają najdogłębniejszą wiedzę na temat tego, czego potrzebują oni sami oraz ich najbliższe otoczenie. Aby te marzenia stały się rzeczywistością, konieczne jest tylko nieco zaangażowania oraz oryginalna idea. Na sfinansowanie najlepszych z nich, miasto gotowe jest przeznaczyć kwotę zbliżoną do 35 milionów złotych!

W zgłoszeniu projektu obowiązkowo powinno znaleźć się określenie tematu oraz miejsca realizacji danego przedsięwzięcia, a także orientacyjny koszt jego wykonania. Propozycje mogą dotyczyć zarówno poszczególnych osiedli jak i całego miasta, obejmując obszary takie jak: zagospodarowanie przestrzeni zieleni, politykę komunalną, infrastrukturę, kulturę, edukację czy sport. Projekty, które spełnią wszystkie kryteria, będą miały możliwość przystąpienia do głosowania, które zaplanowano na październikowy termin.