Rozmaite atrakcje z okazji Światowego Dnia Ptaków Wędrownych w Łódzkim Orientarium Zoo

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych, który przypada 11 maja, zostanie odpowiednio uczczony w łódzkim Orientarium Zoo. Współpraca tego miejsca z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków (OTOP) zaowocowała przygotowaniem specjalnych wydarzeń i atrakcji dla odwiedzających.

W ubiegłym miesiącu, Orientarium Zoo w Łodzi nawiązało współpracę z OTOP, mając na celu realizację wspólnych projektów naukowych, badawczych oraz edukacyjnych na rzecz ochrony ptaków. Jak podkreśla przedstawicielka OTOP, zoo w Łodzi wsparło finansowo te działania, co pozwoliło na naprawę sprzętu rolniczego. Dzięki temu, OTOP może utrzymywać siedliska odpowiednie dla wodniczki w biebrzańskich rezerwatach.

Na obchody Światowego Dnia Ptaków Wędrownych 11 maja, Orientarium Zoo w Łodzi przygotowało szereg atrakcji. Ola Janiszewska z działu edukacji tego miejsca zaprasza zarówno maluchów, jak i dorosłych miłośników ptaków do udziału w różnorodnych aktywnościach. Będzie można między innymi układać duże puzzle terenowe z wizerunkami ptaków łąk, mniejsze puzzle z obrazami ptaków miejskich, a także brać udział w grach planszowych typu „ptasie dobble”. Dodatkowo, na miejscu dostępne będą kolorowanki, rebusy oraz różne zabawy.