Łódź, czyli najciekawsze atrakcje i zabytki.

Łódź, czyli najciekawsze atrakcje i zabytki.

Miasto Łódź pełne jest zabytków i różnych atrakcji turystycznych. Wśród najbardziej popularnych wymienić można Łódzkie Muzeum Sztuki, Park Ocalałych wraz z Pomnikiem Polaków Ratujących Żydów i drzewkami pamięci, które zasadzone zostały przez ocalałych Żydów z istniejącego w czasie II Wojny Światowej Getta. Łódź to świetne miasto za równo dla imprezowiczów, miłośników historii, sztuki czy architektury.

O Łodzi słów kilka.

Niegdyś było to miasto niezwykle uprzemysłowione, szczególnie powiązane z przemysłem włókienniczym. Miasto pełne było fabryk, w których, niczym mrówki, uwijały się tysiące pracowników. Obecnie jednak, odwiedzając Łódź, nie doświadczymy już hałasu maszyn czy dymu z kominów fabryk, które z całą pewnością były codziennością dla XIX wiecznych mieszkańców miasta. Obecnie Łódź ma sporo do zaoferowania, w tym choćby słynną Łódzką Szkołę Filmową, której absolwentami były takie osobistości, jak Andrzej Wajda czy Roman Polański.

Co zobaczyć w Łodzi?

Turyści, odwiedzający te malownicze i tętniące życie miasto mają przed sobą ogromną ilość atrakcji i zabytków. Wśród atrakcji można wymienić jedną z najbardziej rozpoznawalnych ulic w Polsce – ulicę Przemysłową. To na niej mieszczą się najstarsze kamienice i pałace, liczne sklepy, bary oraz kluby. Świetnym pomysłem będzie także odwiedzenie któregoś z licznych i ciekawych muzeów, między innymi Włókiennictwa, Łodzi czy Sztuki.

Architektura Łodzi, na co zwrócić uwagę?

Budynki Łodzi ozdobione są licznymi muralami, których w mieście jest ponad 150. Spacerując ulicami miasta, z całą pewnością dostrzeżesz te imponujące dzieła sztuki, których rozmiary potrafią zabrać dech w piersiach. Niektóre ściany budynków zawierają również rozmaite instalacje artystyczne, które utworzone zostały z nietypowych części i przedmiotów.

Jeden komentarz w temacie “Łódź, czyli najciekawsze atrakcje i zabytki.

Dodaj komentarz