Kolizja na skrzyżowaniu al. Kościuszki i ul. A. Struga zakłóca ruch tramwajowy

17 maja, w piątkowe przedpołudnie, około godziny dziesiątej, na skrzyżowaniu al. Kościuszki z ulicą A. Struga miało miejsce zdarzenie drogowe. Ze wstępnych doniesień wynika, że doszło do niefortunnego potrącenia osoby pieszej. W wyniku tego zdarzenia, ruch tramwajów kursujących w kierunku kompleksu Manufaktura został tymczasowo zawieszony.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi poinformowało o zatrzymaniu ruchu pięciu linii tramwajowych: 2, 3, 6, 11 i 19. Tramwaje te zostały przekierowane na objazd trasą przez Piotrkowska/centrum, ulicami Mickiewicza, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska i Legionów od Zachodniej do powrotu na swoje typowe trasy. Dodatkowo, na obszarze pozbawionym komunikacji tramwajowej wprowadzono tymczasową alternatywę w postaci autobusów komunikacji zastępczej kursujących od ul. Kościuszki/Mickiewicza do ul. Legionów przez ul. Kościuszki i Zachodnią.

Na miejscu wypadku działają służby ratunkowe, a policja podjęła czynności mające na celu ustalenie dokładnych wszystkich szczegółów i okoliczności tego niefortunnego zdarzenia.