Jak pomóc jeżom przetrwać zimę? Warsztaty edukacyjne w łódzkim ZOO

Już niedługo możemy spodziewać się nadejścia zimy. Mimo że ostatnio zimowe miesiące były dla nas łaskawe, zdarzały się jednak dni pełne śniegu z bardzo niskimi, ujemnymi temperaturami. Takie dni są wyjątkowo ciężkie dla zwierząt żyjących dziko – na przykład dla jeży. Jeśli odpowiednio wcześnie nie znajdą miejsca, w którym spokojnie mogą przezimować i zapaść w zimowy sen, mroźne miesiące mogą się dla nich skończyć tragicznie. Właśnie dlatego Łódzki Ogród Zoologiczny postanowił przeprowadzić warsztaty edukacyjne, które mają nas nauczyć, jak możemy pomóc tym małym, uroczym zwierzątkom.

Zajęcia edukacyjne „Pomóżmy jeżom przetrwać zimę”

„Pomóżmy jeżom przetrwać zimę” – pod tym hasłem, w najbliższą sobotę (20 listopada) odbędą się w łódzkim ZOO zajęcia edukacyjne. Dzięki tym warsztatom będziemy mogli dowiedzieć się w jaki sposób możemy wspierać jeże w tym ciężkim dla nich okresie. Jak możemy im pomóc i przede wszystkim jak im nie zaszkodzić. Dla najmłodszych, największą atrakcją zajęć będzie niewątpliwie bliskie spotkanie z jeżami. Dzieci będą miały możliwość zobaczyć jak wyglądają kolce tych zwierzątek i zobaczyć czym i w jaki sposób się pożywiają. W trakcie warsztatów dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat tych małych ssaków. Usłyszymy w jaki sposób jeże przygotowują się do zimowego snu. Poznamy ich zwyczaje, higienę, sposób odżywiania. Ale przede wszystkim nauczymy się jak przygotować schronienie dla jeża, jak można wykarmić porzucone jeżyki, a także jak udzielić im pierwszej, koniecznej pomocy.

Warunki wzięcia udziału w warsztatach

W warsztatach może wziąć udział każdy powyżej 7. roku życia. Warunkiem koniecznym, który musimy spełnić jest zapisanie się na zajęcia, do piątku 19 listopada do godziny 15:00. O tej godzinie zostaną zamknięte zapisy na warsztaty. Dzieci mogą wziąć udział w zajęciach wyłącznie z opiekunem. Koszt wzięcia udziału w prelekcji to 12 zł od osoby. Oczywiście oprócz tego każda osoba, która weźmie udział w warsztatach musi również wykupić bilet wstępu do Ogrodu Zoologicznego. W związku z obecną sytuacją, aby zmniejszyć liczebność grup, warsztaty odbędą się w dwóch turach. Pierwsze zajęcia zaczną się o godzinie 10:30, drugie o 13:30. Planowany czas trwania warsztatów to około 1,5 godziny. Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów niezbędne materiały dydaktyczne.