Hanna Zdanowska powraca do wyścigu o stanowisko prezydenta Łodzi

Miasto Łódź notuje trzecią oficjalną kandydaturę na prezydenta w najbliższych wyborach samorządowych. Urzędująca prezydent, Hanna Zdanowska, potwierdziła swój udział w tym politycznym wydarzeniu. Oświadczyła, że najważniejsze momenty jej życia są związane z Łodzią i wierzy, że ma jeszcze wiele do zaoferowania temu miastu.

Zdanowska ogłosiła swoją decyzję podczas wtorkowego spotkania, twierdząc, że będzie to jej ostatnia kadencja, jeśli łodzianie ponownie jej zaufają. Prezydentura miasta Łodzi jest domeną Hanny Zdanowskiej od 2010 roku, co czyni ją jednym z najdłużej urzędujących liderów tego miasta.

W 2010 roku Zdanowska triumfowała po raz pierwszy, pokonując Dariusza Jońskiego w drugiej turze. Cztery lata później, zdobyła pewne zwycięstwo już w pierwszej rundzie, a w 2018 roku osiągnęła rekordowy wynik – poparcie na poziomie 70,22% głosów. To jedno z najwyższych osiągnięć w historii polskich wielkomiejskich wyborów.

Jednak po trzynastu latach pełnienia funkcji prezydenta, Hanna Zdanowska może po raz ostatni ubiegać się o tę pozycję. Przyznaje, że nie wszystkie jej plany udało się zrealizować na czas, ale jest zdeterminowana, aby dokończyć to, co obiecała łodzianom. Podkreśliła, że w ciągu ostatnich 13 lat udało się przekształcić Łódź w miasto atrakcyjne dla mieszkańców i turystów, co jest powodem do dumy dla wszystkich łodzian.