Hanna Zdanowska, po raz czwarty wybrana na prezydenta Łodzi, zapewnia, że to będzie jej ostatnia i najbardziej efektywna kadencja

Hanna Zdanowska, która po raz czwarty zdobyła tytuł prezydenta Łodzi, zadeklarowała, że nadchodząca kadencja będzie jej ostatnią, ale jednocześnie najskuteczniejszą. Wspierana przez komitet KO, który wprowadził do rady miejskiej aż 28 radnych na dostępnych 37 miejsc, będzie mogła kontynuować swoją pracę w stabilnym otoczeniu.

Prezydent Łodzi od 2010 roku, Zdanowska wraz z nowo wybranymi radnymi z list KO, w środę dzielili się swoimi planami na zbliżającą się kadencję.

Zdanowska wyraziła swoją wdzięczność mieszkańcom za okazane jej zaufanie i niemal 60-procentowe poparcie, które pozwoliło jej na kolejne zwycięstwo już w pierwszej turze wyborów. „Jestem ogromnie dumna z tego zaufania, ale przede wszystkim oznacza to dla mnie konieczność ciężkiej pracy. Jestem przekonana, że moja ostatnia kadencja będzie najlepsza spośród wszystkich. Wierzę, że mieszkańcy będą zadowoleni z przyszłych zmian w mieście” – podkreśliła Zdanowska.

Wcześniej prezydent skupiła się na podkreśleniu swoich priorytetów na nadchodzące lata. Wśród nich znajduje się budownictwo komunalne, finalizacja remontów kluczowych ulic i torowisk, co ma poprawić efektywność komunikacji miejskiej i redukcję problemu dziurawych dróg. Wśród planów Zdanowskiej są też inwestycje ekologiczne, takie jak rozwijanie odnawialnych źródeł energii, tworzenie zielonych przestrzeni w mieście, termomodernizacja budynków i renaturyzacja rzek.