Globus biżuterii artystycznej: Unikalna ekspozycja w łódzkim Akademickim Centrum Designu

Od dzisiaj, Akademickie Centrum Designu na Księżym Młynie w Łodzi stało się gospodarzem dla wyjątkowej wystawy. Właśnie tam można podziwiać niepowtarzalne dzieła sztuki złotniczej stworzone przez artystów z różnych zakątków naszej planety. Ekspozycja ta jest częścią Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej, który co roku gości w różnych miastach, a tym razem zawitał do Łodzi.

W tegorocznej edycji konkursu, kluczowym motywem było pojęcie „JAKOŚĆ”. Artyści zastanawiali się nad znaczeniem tego słowa w dzisiejszych, szybko zmieniających się czasach. Jak zauważyła Justyna Teadorczyk z Galerii Sztuki w Legnicy, pytanie o jakość staje się szczególnie ważne w kontekście twórczości artystycznej, która pomimo swojej skromnej skali, silnie wiąże się z umiejętnościami rzemieślniczymi.

Konkurs ten został zaprojektowany specjalnie dla tych projektantów biżuterii, którzy cenią sobie unikalne i kreatywne podejście do rzemiosła. Biżuteria prezentowana na wystawie zasługuje na miano sztuki, której definicja jest ciężka do uchwycenia, gdyż twórcy potraktowali ją w niekonwencjonalny sposób, wykraczając poza tradycyjne ramy.