Ekumeniczna Droga Krzyżowa w Łodzi

W piątek odbędzie się Ekumeniczna Droga Krzyżowa w Łodzi.  Rozpocznie się o godzinie 19:00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza przy ulicy Piotrkowskiej 283. Uczestnicy przejdą ulicą Piotrkowską aż do kościoła Podwyższenia Świętego Krzyża przy ulicy Sienkiewicza 38. Podczas drogi krzyżowej będą zmiany w komunikacji miejskiej i objazdy. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

Katolickie wydarzenie

Metropolita łódzki abp. Grzegorz Ryś zapowiedział, że wierni będą modlić się m.in. o pokój na Ukrainie. Ks. Tadeusz Weber, który odpowiada za ekumenizm w Archidiecezji Łódzkiej, przypomniał na kanale YouTube, że droga krzyżowa jest wielkim wydarzeniem, które rozpoczęło tradycję Ekumenicznej Drogi Krzyżowej. W czasie drogi krzyżowej zamknięte zostaną niektóre ulice dla ruchu, a trasy tramwajów linii 2, 3, 7, 11 i Z zostaną zmienione.

Objazdy na trasie

Część ulic zostanie zamknięta dla ruchu w godzinach 18.40 – 20.30 na ulicy Piotrkowskiej od ulicy Czerwonej do al. Mickiewicza. W godzinach 20.30 – 21.00 uczestnicy nabożeństwa przejdą deptakiem częścią ulicy Piotrkowskiej. A w godzinach około 21.00 – 21.30 zamknięta zostanie ulica Tuwima od ulicy Sienkiewicza do ulicy Piotrkowskiej. Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 80 i 83. Na ulicach przecinających trasę przemarszu również będą czasowe wstrzymania ruchu. Uruchomiono  autobusową linię zastępczą Z2.