DOZ Maraton Łódź 2024: Niezapomniana impreza sportowa

Z nadejściem niedzieli, 28 kwietnia, zaplanowano wyjątkowe wydarzenie biegowe – DOZ Maraton Łódź 2024. W tym roku zawody maratońskie zyskują szczególne znaczenie, bowiem stanowią Mistrzostwa Polski w Maratonie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Organizacja tak wielkiego wydarzenia sportowego wpłynie na funkcjonowanie miejskiej komunikacji, zmuszając do pewnych zmian tras. Już dzień przed maratonem, w sobotę 27 kwietnia, rozpoczną się pierwsze objazdy.

W sobotę 27 kwietnia nastąpią następujące modyfikacje tras: Linia autobusowa numer 6 z pętli Dworzec Łódź Kaliska będzie kursować swoją standardową trasą aż do skrzyżowania ulic Bandurskiego i Maratońskiej. Stamtąd autobusy skierują się w stronę Unii Lubelskiej, następnie Konstantynowską i Krakowską, by potem powrócić na swoją pierwotną trasę. Taka zmiana będzie obowiązywała od godziny 14:00 (odnosi się to do momentu przejazdu przez węzeł przy Dworcu Łódź Kaliska).

Zmianie ulegną również trasy linii 43A oraz 43B. Autobusy te, po wyjeździe z pętli Dworzec Łódź Kaliska, będą poruszać się swoją standardową trasą do skrzyżowania ulic Bandurskiego i Maratońskiej. Następnie skierują się w stronę Maratońskiej, Waltera-Janke, Wyszyńskiego, by potem wrócić na swoją standardową trasę. Zmiana ta wejdzie w życie 27 kwietnia od godziny 14:00 (odnosi się to do momentu przejazdu przez węzeł przy Dworcu Łódź Kaliska).

Ostatnią zmienioną trasę będzie miała linia 80C. Autobusy z pętli Janów będą kursować bez zmian do skrzyżowania ulic Bandurskiego i Maratońskiej. Stamtąd skierują się w stronę Maratońskiej, Waltera-Janke, Bandurskiego, Krzemieniecką, by potem podążać dalej swoją zwykłą trasą.