Ciekawe miejsca do zwiedzenia w Łodzi i regionie. Planetarium EC1 Łódź

Gdy pogoda na zewnątrz robi się coraz bardziej zimowa, wszyscy szukamy jakichś ciekawych rozrywek pod dachem. Mimo że aura na zewnątrz nie sprzyja, nie można przecież cały czas siedzieć w domu. Doskonałym pomysłem na rodzinne wyjście jest wizyta w Planetarium EC1. To miejsce, które zaciekawi całą rodzinę, niezależnie od wieku!

Co możemy zobaczyć w Planetarium EC1?

Łódzkie Planetarium wyróżnia się na tle innych swoją nowoczesnością. Wyposażone jest w ogromny ekran sferyczny z 14 metrową średnicą, wyświetlający multimedia  w rozdzielczości 8K. Tak doskonały obraz, połączony z wysokiej jakości dźwiękiem, przenosi nas w zupełnie inny wymiar. Jest to naprawdę wyjątkowe doświadczenie. Łódzkie Planetarium działa niezmiennie od 2015 roku, w którym odbył się pierwszy, testowy pokaz w ramach SPiN Day. Od tamtej pory Planetarium nieustannie się rozwija i wprowadza do swojej oferty kolejne, nowe pokazy. W tym momencie w repertuarze znajdziemy kilka ciekawych propozycji. Możemy na przykład zobaczyć „Gwiazdozbiory jesiennego nieba”. To pokaz, który pozwala na przyjrzenie się obiektom, które były widoczne na niebie tego dnia. W repertuarze Planetarium znajdziemy także pokazy o czarnej dziurze, początkach ery kosmicznej, oraz pokazy stworzone z myślą o najmłodszych odwiedzających. Nie brakuje również pokazów specjalnych, opierających się na muzyce konkretnego wykonawcy. Planetarium posiada także bardzo bogatą ofertę prelekcji i warsztatów dla grup zorganizowanych, szkół i przedszkoli. Dzięki temu jest doskonałym miejscem na ciekawą lekcję z dala od murów szkoły. Łódzkie Planetarium chociaż najnowocześniejsze, nie jest jedyne w Polsce. Podobne działają w Warszawie i w Chorzowie, gdzie rozbudowywane jest Planetarium Śląskie.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Planetarium znajduje się w dawnym budynku elektrowni mieszczącej się przy ulicy Targowej 1/3. Do środka jednak można dostać się wejściem od ulicy Hasa. Planetarium jest czynne od wtorku do niedzieli. Poniedziałek jest dniem, kiedy przeprowadzane są różne prace serwisowe, dlatego obiekt jej zamknięty dla zwiedzających. W tygodni Planetarium możemy odwiedzić w godzinach 12-18. W weekendy jest czynne o 2 godziny dłużej, od 10 do 18. Od wtorku do piątku bilety kosztują 18 zł (bilet normalny) 13 zł (bilet ulgowy). Planetarium w swojej ofercie ma również bilety rodzinne (2 dorosłych i dziecko). W weekendy te ceny za bilety są nieznacznie większe.