39. edycja Ogólnopolskiej Giełdy Rzeczy Dawnych i Osobliwości już w ten weekend w łódzkiej Sukcesji!

Centrum handlowe Sukcesja od dłuższego czasu świeci pustkami. Zamknięto ją ponad rok temu i od tamtej pory stoi pusta, nie licząc działających w jej budynku kina, siłowni i kręgielni. Jednak już w ten weekend ma się to zmienić, a do Sukcesji znów zawita wiele osób. Wszystko za sprawą 39. edycji Ogólnopolskiej Giełdy Rzeczy Dawnych i Osobliwości, która zagości w łódzkim centrum handlowym.

39. Ogólnopolska Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości

Kolekcjonerzy i pasjonaci antyków już z pewnością nie mogą się doczekać kolejnej edycji Giełdy Rzeczy Dawnych i Osobliwości. Tym razem odbędzie się ona w weekend, 4-5 grudnia, w łódzkim centrum handlowym Sukcesja. Początkowo Giełda miała się odbyć w hali Expo, jednak obecnie jest to niemożliwe, stąd pomysł przeniesienia jej właśnie do Sukcesji. To ogromne wydarzenie zgromadzi ponad 140 wystawców z całej Polski. Na Giełdzie można nie tylko kupić ciekawe eksponaty, ale także podziwiać kolekcje innych osób i wymienić się spostrzeżeniami na temat antyków. Organizatorem Giełdy jest Moto Weteran Bazar. 39. edycja ruszy w sobotę, 4 grudnia o godzinie 10. Stoiska będzie można odwiedzać do godziny 18. W niedzielę wydarzenie potrwa krócej, od 10 do 15. Bilet wstępu kosztuje 15 zł. Giełdy staroci już od dłuższego czasu cieszą się ogromnym zainteresowaniem i odbywają się w przeróżnych zakątkach naszego kraju. To doskonała okazja dla pasjonatów, żeby nabyć nowe eksponaty do swojej kolekcji, oraz porozmawiać z osobami dzielącymi ich zainteresowania.

Światełko nadziei dla Sukcesji?

Mimo, że od zamknięcia Sukcesji minął już ponad rok i zorganizowano już 5 przetargów, wciąż nie ma chętnego do zainwestowania w centrum. Z każdym przetargiem cena wywoławcza była coraz niższa. Początkowo wynosiła 126 mln zł, później już „tylko” 80 mln zł. Rada wierzycieli postanowiła wydać zgodę na wznowienie działalności centrum, aby to zaczęło zarabiać na swoje utrzymanie. Jak udało się nam ustalić Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości nie będzie jedynym wydarzeniem w Sukcesji. W przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnych. Dodatkowym sposobem na pozyskanie funduszy przez centrum jest otwarty wciąż parking, za który oczywiście trzeba zapłacić. Istnieje możliwość wykupienia krótkiego postoju, a także abonamentu parkingowego. Już wkrótce ma się odbyć kolejny przetarg na sprzedaż centrum handlowego. Rada wierzycieli aktualnie ustala nową cenę wywoławczą, która ma być jeszcze niższa niż ostatnio. Może tym razem się uda.