Artemijuś Tutyśkinas kontynuuje swoją przygodę z ŁKS Łódź

Zawodnik pochodzący z Litwy, Artemijuś Tutyśkinas, nadal będzie reprezentować barwy ŁKS Łódź, klubu z ekstraklasy. Młody piłkarz został oficjalnie wykupiony przez łódzki klub z FC Crotone, włoskiej drużyny.

Tutyśkinas trafił do Łodzi we wrześniu poprzedniego roku. Jego roczne wypożyczenie do klubu z alei Unii 2 z włoskiego FCCrotone teraz przekształciło się w pełnoprawny transfer. Warto wspomnieć, iż Tutyśkinas, będący rodowitym Wilnianinem, swoją karierę piłkarską rozpoczynał w Polsce. W latach 2019-2021 grał dla młodzieżowej drużyny Escola Varsovia, gdzie wystąpił w czterdziestu meczach.

W minionym sezonie, reprezentując ŁKS Łódź, Tutyśkinas rozegrał czternaście meczów na drugim poziomie rozgrywkowym oraz cztery mecze dla rezerw klubu, które wówczas grały na trzecim szczeblu ligowym. Aktualnie litewski obrońca jest także reprezentantem swojego kraju, w którym do tej pory wystąpił sześć razy w pierwszej kadrze oraz kilkakrotnie w drużynach młodzieżowych.

Nowa umowa zawodnika, który ma obecnie 19 lat, obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku, czyli przez kolejne trzy sezony. Zmiany dotykają również innych zawodników. Damian Nowacki przenosi się do Chojniczanki Chojnice – drużyny z II ligi. Nowacki podpisał kontrakt z nowym klubem do 30 czerwca 2024 roku, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. W ostatnim sezonie rozegrał tam siedem meczów na poziomie I ligi oraz dziewiętnaście w III lidze, strzelając przy tym cztery gole.

ŁKS Łódź postanowił również przedłużyć kontrakt z Mieszkiem Lorencem ze Zduńskiej Woli, mimo że ten nie pojawił się na boisku przez całą rundę wiosenną. Wynikało to jednak z faktu, iż Lorenc musiał poddać się leczeniu kontuzji, której doznał podczas październikowego meczu wyjazdowego przeciwko Resovii.