42-latek zatrzymany za nielegalny alkohol, papierosy i narkotyki

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, na terenie powiatu kutnowskiego, zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania jego domu znaleźli nielegalne papierosy i alkohol oraz narkotyki. Mężczyzna aktualnie odbywa 3 miesięczną karę w areszcie. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Akcja kutnowskiej policji

14 września policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją dokonali przeszukania domu i działki na terenie powiatu kutnowskiego. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Podczas przeszukania, na terenie posesji znaleźli 89 kilogramów krajanki tytoniu, 160 litrów nielegalnego alkoholu bez akcyzy, 7000 sztuk papierosów oraz 2.5 kilograma marihuany. Policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, właściciela posesji, na której znaleziono nielegalne towary. Mężczyzna ukrył je w domu, samochodzie i kontenerze ustawionym na terenie posesji. Na podstawie wstępnych obliczeń, mężczyzna mógł narazić państwo na straty rzędu 118 tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty

Obecnie, zatrzymany mężczyzna, znajduje się w areszcie policyjnym, w którym spędzi 3 miesiące. Zostały mu również postawione zarzuty. Przede wszystkim, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków, za co może zostać skazany nawet na 10 lat pozbawienia wolności. Kolejnym stawianym mu zarzutem jest posiadanie papierosów i alkoholu bez akcyzy i może zostać za to ukarany grzywną. Sprawa nadal jest w toku.