Zjawisko coraz częstszych wizyt dzików na osiedlu Teofilów i Starym Widzewie

Informacje o coraz częstszym zjawisku obecności dzików na terenie osiedla Teofilów stają się coraz bardziej powszechne. Niedawno informowaliśmy naszych czytelników o sytuacji, kiedy te zwierzęta zostały zauważone między mieszkalnymi blokami na ulicy Lnianej. Ale nie tylko tam były obserwowane – 3 i 4 czerwca mieszkańcy zgłaszali też ich obecność na ulicy Traktorowej, w pobliżu supermarketu Biedronka.

Dzikom wydaje się, że tereny łódzkich osiedli są dla nich bezpieczne. Zdarza się, że ryją trawniki znajdujące się między blokami mieszkalnymi, przekopują kosze na śmieci czy wręcz zapuszczają się aż do okolic supermarketów. Te ostatnie miejsca są dla nich atrakcyjne ze względu na łatwy dostęp do jedzenia.

Teofilów i Stary Widzew to dwie dzielnice Łodzi, na terenie których dziki najczęściej są obserwowane. Na Teofilowie mieszkańcy regularnie donoszą o dzikach, które można zauważyć w różnych rejonach tej dzielnicy. Nawet stado składające się z kilku osobników można było spotkać na ulicy Traktorowej, a następnie niedaleko sklepu Biedronka w dniach 3 i 4 czerwca.

Przy okazji przypominamy o wcześniejszym artykule, gdzie pisałem o dzikach widzianych na ulicy Lnianej.