Zaproszenie na nowennę ku czci bł. Anastazego Pankiewicza w Łódzkim Kościele "Na Górce"

Świętość bł. Anastazego Pankiewicza OFM, bernardyna związanego z miastem Łódź od lat 30. XX wieku, zostanie uczczona za pośrednictwem nowenny. Błogosławiony Anastazy jest jedynym przedstawicielem tego zakonu z naszej diecezji, który został wyniesiony na ołtarze przez papieża Jana Pawła II 25 lat temu w gronie 108 męczenników czasów II wojny światowej. W każdym roku, 12 czerwca, nasza archidiecezja obchodzi dzień pamięci bł. Anastazego Pankiewicza oraz jego 107 towarzyszy.

W tym roku, w związku z jubileuszem ćwierćwiecza od momentu beatyfikacji, postanowiliśmy ekstraordynaryjnie przygotować się do tej uroczystości. W ramach tych przygotowań Ojcowie Bernardyni zapraszają wiernych do łódzkiego kościoła pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej, gdzie będzie miała miejsce dziewięciotygodniowa nowenna poprzedzająca główne obchody.

Wszystkie uroczystości rozpoczną się 11 kwietnia o godzinie 18.00, kiedy to odprawiona zostanie Msza św. wotywna ku czci bł. Anastazego, a także wygłoszone zostanie nowennowe kazanie przez o. Natalisa Stube OFM, duchownego szkół oo. Bernardynów. Po zakończeniu Mszy św., odbędzie się nabożeństwo ku czci błogosławionego męczennika, podczas którego odczytane zostaną prośby o jego wstawiennictwo.

Harmonogram spotkań nowennowych jest następujący: 18 i 25 kwietnia o godz. 18.00; a potem 2, 9, 16, 23, 30 maja oraz 6 czerwca – te daty przewidziane są na godzinę 17.30.