Zagrożenie podtopieniami na ulicach Łodzi – działania ZWiK

Spółka Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi (ZWiK) otrzymała informacje o sytuacjach awaryjnych związanych z zalaniem wielu ulic. To rezultat gwałtownych opadów, które spowodowały utrudnienia w komunikacji miejskiej na wielu arteriach drogowych. Zgłoszenia dotyczyły między innymi takich miejsc jak: skrzyżowanie ulic Żeligowskiego i Struga, miejsce, gdzie krzyżują się ulice Wólczańska i Piękna, a także rejon skrzyżowania alei Jana Pawła II z ulicą Obywatelską.

Wielkie trudności sprawiło przemieszczanie się po ulicy Marysińskiej, która znajduje się w pobliżu końcowego przystanku MPK Łódź. Sytuacja była podobna przy skrzyżowaniu ulicy Kilińskiego i Siedleckiej oraz na rogu ulic Tymienieckiego i Wilczej. Możliwość przejazdu była utrudniona również na al. Piłsudskiego, gdzie krzyżuje się z ulicą Wodną, a także podczas prób dostania się do parku Podolskiego przy al. Rydza – Śmigłego.

Zagrożenie zalaniem dotyczyło również okolic stawu na rzece Jasień, a także takich ulic jak: Wyższa, Obywatelska, Leszczyńska, Umińskiego, Lubelska, Krakowska, Łazowskiego oraz Słowackiego. Podobne problemy znalazły miejsce również na Łaznowskiego, Smetany, Służbowej, a także na skrzyżowaniu ulic Lokatorskiej i Tuszyńskiej.

Efektywna praca pracowników ZWiK pozwoliła na szybkie usunięcie naniesionych przez opady deszczu liści z krat wpustów ulicznych, co w znacznym stopniu przyczyniło się do poprawy sytuacji na łódzkich ulicach.