Utrudnienia dla podróżnych w Łodzi w styczniu i lutym 2024 roku związane z remontem ulicy Legionów

Początek 2024 roku w Łodzi przyniesie kilka wyzwań dla osób korzystających z miejskiej komunikacji. Przez pierwsze dwa tygodnie, od 29 stycznia do 11 lutego, tramwaje MPK Łódź nie będą kursować na ważnym odcinku ulicy Zachodniej oraz al. Kościuszki. Autobusy również zmodyfikują swoje trasy. Powodem tych zmian jest remont ulicy Legionów.

Ulica Legionów przechodzi obecnie intensywne prace remontowe. Mimo że pierwotny plan zakładał jej ukończenie do końca 2023 roku, teraz przewiduje się, że będzie gotowa dopiero wiosną 2024 roku. Jak podkreśla magistrat łódzki, najbliższe tygodnie mają kluczowe znaczenie dla finalizacji tego projektu, szczególnie jeśli chodzi o przywrócenie ruchu tramwajowego na tej trasie.

W praktyce oznacza to, że mieszkańcy Łodzi muszą przygotować się na dwa tygodnie utrudnień na ulicy Zachodniej. Jak informuje Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu miasta Łodzi, podczas ferii zimowych, na skrzyżowaniu ul. Zachodniej z ul. Legionów, przeprowadzone zostaną prace, które najbardziej wpłyną na komfort podróżowania miejską komunikacją.

W ramach tych działań planowane jest łączenie torów, montaż sieci trakcyjnej i rozbudowa przystanków, które po przebudowie będą miały podwójne perony. Realizacja tych prac wymaga wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej oraz ingerencji w torowisko, co niestety spowoduje zawieszenie ruchu tramwajowego na ulicy Zachodniej przez dwa tygodnie.