Urodziny Łodzi: Noc pełna niebezpiecznych przygód

Wydarzenie miało miejsce w późne godziny sobotniego wieczoru, 29 lipca. 600. rocznica urodzin Łodzi przyciągnęła na główny plac miasta tłumy ludzi, pragnących uczestniczyć w tym wydarzeniu. Liczba osób gromadzących się przed główną sceną rosła z każdą chwilą, a miejsca do siedzenia zaczęły się szybko kończyć.

Niektórzy spośród zgromadzonych zdecydowali się na niekonwencjonalne miejsce obserwacji koncertów urodzinowych. Wznoszący się obok placu wieżowiec budowy stał się dla nich atrakcyjną perspektywą.

Młodzież, której adrenalina pulsowała w żyłach, zdecydowała się na ryzykowne działanie – wspinali się po konstrukcji budowlanego żurawia na niezabezpieczone balkony wieżowca. Każda z tych osób ignorowała fakt, że znaleźli się na placu budowy, tuż obok transparentu nawołującego do szacunku dla życia. Niektórzy wręcz zdobyli dziesięć pięter, narażając swoje życie bez jakichkolwiek zabezpieczeń.

Niebezpieczny wyczyn umożliwiła im luka w ogrodzeniu budowy. Na nagraniach publikowanych przez internautów można dostrzec, że nawet tam tworzyły się kolejki chętnych do wejścia na plac budowy.