Ukraińscy lekarze znajdują zatrudnienie w łódzkich szpitalach

Od początku wojny, która spowodowana została zbrojną agresją Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy, schronienie w Polsce i pozostałych krajach Europy znalazły miliony osób. Wśród nich są ludzie o różnych zawodach, w tym również lekarze. Kilkudziesięciu lekarzy z Ukrainy zostało zatrudnionych w łódzkich szpitalach i przychodniach, a kolejne osoby zgłaszają chęć podjęcia pracy.

Ukraińscy lekarze chcą znaleźć zatrudnienie w Polsce.

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi wydała zezwolenie kilkudziesięciu lekarzom z Ukrainy na podjęcie pracy w przychodniach i szpitalach. Oprócz lekarzy chęć podjęcia pracy zgłaszają również pielęgniarki. Tego rodzaju pozwolenie zostało już wydane kilkudziesięciu lekarzom oraz pielęgniarkom, część z nich zdołała podjąć pracę zarówno w łódzkich szpitalach, jak i przychodniach medycznych.

Pozwolenia wydawane w trybie przyśpieszonym.

Tego rodzaju pozwolenie umożliwiające Ukraińskim pracownikom służby zdrowia podjęcie pracy w Polsce jest wydawane warunkowo, lecz w trybie przyspieszonym. Pozwolenia wydawane są po złożeniu odpowiednich dokumentów, które potwierdzają nie tylko wiedzę, lecz także doświadczenie w zawodzie. Istotna jest również znajomość języka polskiego, z tego też względu dla Ukraińskich pracowników służby zdrowia obecnie organizowane są darmowe kursy języka polskiego.