Techniczne komplikacje wywołują zatory tramwajowe na łódzkich trasach

Czwartkowy poranek, 7 grudnia, okazał się niezwykle trudny dla mieszkańców Łodzi korzystających z komunikacji miejskiej. Dwa niespodziewane zdarzenia techniczne sparaliżowały normalne funkcjonowanie tramwajów MPK Łódź, szczególnie na znanej trasie W-Z oraz ulicy Gdańskiej. W związku z tymi incydentami wprowadzone zostały objazdy dla linii 15 i zawieszony został czasowo ruch na trasie W-Z.

Informacje o tych nieprzyjemnych sytuacjach zaczęliśmy publikować na naszym portalu TuŁódź.pl wcześnie tego samego dnia. Pojawiły się problemy na linii W-Z, w pobliżu dworca Kaliskiego i skrzyżowania Mickiewicza z Wólczańską, co spowodowało, że tramwaje MPK Łódź były unieruchomione przez ponad 20 minut. To wszystko działo się w godzinach największego porannego natężenia ruchu. Niektórzy pasażerowie postanowili kontynuować swoją podróż pieszo.

Niestety, kolejne kłopoty dotknęły sieć tramwajową MPK Łódź po godzinie 10. W rejonie skrzyżowania ulic Zgierska i Pasieczna, doszło do zatrzymania tramwajów obsługujących linie 6, 11 i 19. MPK Łódź poinformowało o tym incydencie, podkreślając, że to zdarzenie drogowe jest przyczyną zastoju na ulicy Zgierskiej przy ulicy Pasiecznej, prowadzącej w kierunku ulicy Dolnej. Normalny ruch w stronę Helenówka i Zgierza udało się przywrócić dopiero około godziny 11:10.

Do pełnego obrazu trudności komunikacyjnych tego dnia dołączył kolejny nieszczęśliwy incydent około godziny 11:15 na ulicy Gdańskiej, gdzie awarii uległ jeden z tramwajów obsługujących linię 15. W odpowiedzi na to zdarzenie wprowadzono dodatkowe objazdy.