Szlakiem Pielgrzymów: 42. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę

Rankiem 25 lipca we wtorek, historyczne miasto Hel stało się punktem wyjścia dla uczestników 42. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki do sanktuarium na Jasnej Górze. Liczącą blisko 220 osób grupę pielgrzymów czeka nie lada wyzwanie – przejście pieszo aż 638 kilometrów w ciągu niespełna trzech tygodni. Wśród pielgrzymów jest również ksiądz biskup pomocniczy diecezji gdańskiej, Piotr Przyborek. Podczas długiej i wymagającej podróży, pątnicy czerpią inspirację z hasła: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem…”.

Na czele tej różnorodnej grupy stoi ks. Robert Jahns, pełniący rolę kierownika Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Ks. Jahns z radością odnotowuje, że tegoroczna pielgrzymka gromadzi niezwykle barwną społeczność – wśród pielgrzymów znalazło się ośmiu uczestników z Boliwii, którzy przybyli pod opieką misjonarza księdza Wiesława Mielewczyka.

Po zakończeniu trudnej wędrówki, boliwijscy pielgrzymi planują udać się do portugalskiej Lizbony na Światowe Dni Młodzieży. Grupa jest jednak zdecydowanie bardziej wielokulturowa – dołączyły do niej osoby pochodzące między innymi z Cieszyna, Opola, Torunia, Warszawy czy Łodzi. Ks. Jahns serdecznie zaprasza do przyłączenia się do pielgrzymki wszystkich chętnych, którym po drodze leży duchowy charakter tego przedsięwzięcia, nawet jeśli mogliby uczestniczyć jedynie przez jeden dzień.