Śmiertelny wypadek motocyklisty z nieoznakowanym radiowozem w Zgierzu

W Zgierzu, na ulicy Łódzkiej, doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego życie stracił motocyklista. Mężczyzna zderzył się z nieoznakowanym pojazdem policyjnym marki Kia, który poruszał się po centrum miasta na sygnale. Motocyklista kierował się w stronę Łodzi i zginął na miejscu zdarzenia.

Ekipa medyczna próbowała ratować życie 52-letniego mężczyzny, jednak wszelkie starania okazały się nieskuteczne. Pierwsze ustalenia wskazują, że kierujący motocyklem, jadąc prosto ku Łodzi, zaczął hamować po zauważeniu nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku nieoznakowanego radiowozu używającego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W pewnym momencie stracił kontrolę nad swoim pojazdem i upadł, co doprowadziło do kolizji z samochodem policyjnym. Funkcjonariusze uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi, jak informuje komisarz Edyta Machnik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Prokuratura ustaliła, że policjanci prowadzili pościg za osobą podejrzaną o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia. Na chwilę obecną nie są znane dokładne okoliczności, które doprowadziły do wypadku. Sprawa będzie przedmiotem dalszych dochodzeń i analiz ze strony śledczych oraz biegłych.